Ilmoittautumislista

41. Kansalliset ja 31. Zeppelin-hiihdot/ Para Hiihto Cup 3. osakilpailu

28.1.2023, Kempele
la 28.1.2023
KILPAILUPÄIVÄ 1
M8 1 km V
1.
Leevi Järvinen, Kempeleen Pyrintö
2.
Visa-Kalle Korhonen, Kainuun Hiihtoseura
3.
Topi Perälä, Saloisten Salama
4.
Iivo Sievers, Kempeleen Pyrintö
M10 2,1 km V
1.
Aaro Haapakoski, Oulun Hiihtoseura
2.
Lassi Kauppinen, Haukiputaan Veikot
3.
Otso Kuorikoski, Oulun Hiihtoseura
4.
Ilari Luukkonen, Kuusamon Erä-Veikot
5.
Peetu Saukko, Ounasvaaran Hiihtoseura
6.
Niila Timmerbacka, Kempeleen Pyrintö
7.
Iivo Tuovila, Saloisten Reipas
8.
Otto Vasankari, Kempeleen Pyrintö
M12 2,5 km V
1.
Eeli Auvinen, Oulun Hiihtoseura
2.
Atte Kähtävä, Kalajoen Junkkarit
3.
Emil Kangas, Kempeleen Pyrintö
4.
Hannes Leinonen, Utajärven Urheilijat
5.
Renne Meskus, Taivalkosken Metsä-Veikot 85
6.
Elias Patosalmi, Laitasaaren Veto
7.
Nooa Peltola, Proski Oulu
8.
Vilho Schmitt, Laitasaaren Veto
9.
Veikka Sova, Oulun Hiihtoseura
10.
Elias Tihinen, Laitasaaren Veto
11.
Viljami Väisänen, Laitasaaren Veto
12.
Eeli Vasankari, Kempeleen Pyrintö
13.
Viljami Väyrynen, Kempeleen Pyrintö
M12 K 1 km V
Para Hiihto Cup
1.
Elmeri Hämäläinen, Oriveden Ponnistus
M14 5 km V
1.
Nooa Auvinen, Oulun Hiihtoseura
2.
Urho Kipinä, Limingan Niittomiehet
3.
Matias Latomaa, Proski Oulu
4.
Iiro Niemikorpi, Limingan Niittomiehet
5.
Tomi Saukko, Ounasvaaran Hiihtoseura
6.
Veikka Takkula, Kuusamon Erä-Veikot
M16 7,5 km V
1.
Eetu Juola, Oulun Hiihtoseura
2.
Lauri Korpela, Saloisten Reipas
3.
Niko Liuska, Oulun Hiihtoseura
4.
Eino Ryytty, Oulun Hiihtoseura
5.
Ossi Turunen, Oulun Hiihtoseura
M18 10 km V
1.
Kasper Heikkinen, Ristijärven Pyry
2.
Ville Nieminen, Haapaveden Urheilijat
3.
Otto Passoja, Oulun Hiihtoseura
M20 15 km V
-
M20 LV 2,5 km V
Para Hiihto Cup
-
M20 LV KELKKA 2,5 km V
Para Hiihto Cup
1.
Henri Kössö, Pakilan Veto
M35 10 km V
1.
Juha Alm, Rovaniemen Maratonhiihtäjät
2.
Iiro Åman, Kempeleen Pyrintö
3.
Juha Auvinen, Oulun Hiihtoseura
4.
Juha-Matti Heinonen, Saloisten Reipas
5.
Viljo Juntunen, Ristijärven Pyry
6.
Eero Juola, Oulun Hiihtoseura
7.
Markus Kanamäki, Saloisten Salama
8.
Hannu Kirstinä, Oulun Hiihtoseura
9.
Matti Laitala, Kalajoen Junkkarit
10.
Jukka Oikarinen, Suomussalmen Rasti
11.
Arto Pauna, Oulaisten Huima
12.
Janne Salonkari, Kempeleen Pyrintö
13.
Kimmo Seppänen, Ristijärven Pyry
14.
Juhani Timmerbacka, Kempeleen Pyrintö
15.
Marko Törmänen, Oulun Kilpa-Veljet
16.
Jani Tulppo, Limingan Niittomiehet
M45 5 km V
1.
Antti Henriksson, Oulun Hiihtoseura
2.
Tommi Hyttinen, Saloisten Salama
3.
Janne Kotaniemi, Alatornion Pirkat
4.
Jani Tuovila, Sievin Sisu
5.
Ari-Pekka Valtanen, Oulun Kilpa-Veljet
M50 K 2,5 km V
Para Hiihto Cup
-
M50 LV KELKKA 2,5 km V
Para Hiihto Cup
1.
Kari Palo-Oja, Ski Jyväskylä
M55 5 km V
1.
Jussi Hytönen, Pulkkilan Ponsi
2.
Kai Ojala, Oulun Kilpa-Veljet
3.
Ismo Parkkonen, Vetelin Urheilijat
4.
Keijo Pulkkinen, Kempeleen Maratonklubi
M65 2,5 km V
1.
Jouko Karppinen, Utajärven Urheilijat
2.
Keijo Salonen, Oulun Kilpa-Veljet
MYL 15 km V
1.
Eero Aittolampi, Visa Ski Team Kemi
2.
Oskari Hökkä, Taivalkosken Metsä-Veikot 85
3.
Reima Idström, Inarin Yritys
4.
Juuso Kinnunen, Taivalkosken Metsä-Veikot 85
5.
Petteri Laurén, Team Skiers
6.
Lauri Peltoniemi, Saloisten Reipas
7.
Santeri Pirneskoski, Visa Ski Team Kemi
8.
Joonas Sarkkinen, Puijon Hiihtoseura
9.
Niilo Syrjälä, Valkeakosken Haka
MYL K 5 km V
Para Hiihto Cup
1.
Mika Nyberg, Ski Jyväskylä
2.
Teemu Toiviainen, Imatran Urheilijat
MYL B 5 km V
Para Hiihto Cup
-
MYL LV 5 km V
Para Hiihto Cup
1.
Viljami Portimo, Ski Jyväskylä
N8 1 km V
1.
Isla Tervakangas, Limingan Niittomiehet
2.
Bertta Väisänen, Laitasaaren Veto
N10 2,1 km V
1.
Helmi Kakko, Laitasaaren Veto
2.
Fiona Lahtinen, Kempeleen Pyrintö
3.
Mila Niskala, Kempeleen Pyrintö
4.
Venla Pasanen, Suomussalmen Rasti
5.
Pinja Perälä, Saloisten Salama
6.
Fanni Takkula, Kuusamon Erä-Veikot
7.
Ronja Tervakangas, Limingan Niittomiehet
8.
Emma Tihinen, Laitasaaren Veto
9.
Kiia Tiiro, Iin Hiihtoseura
10.
Seela Vasankari, Kempeleen Pyrintö
N12 2,5 km V
1.
Saga Kangas, Kempeleen Pyrintö
2.
Hilla Määttä, Kempeleen Pyrintö
3.
Nella Matturi, Limingan Niittomiehet
4.
Anni Pasanen, Suomussalmen Rasti
5.
Veera Pitkänen, Kuusamon Erä-Veikot
6.
Elena Ryytty, Oulun Hiihtoseura
7.
Lumi Salonkari, Kempeleen Pyrintö
8.
Milda Talonen, Kempeleen Pyrintö
9.
Pinja Tiiro, Iin Hiihtoseura
10.
Helmiina Törrö, Oulun Hiihtoseura
11.
Maija Uutinen, Limingan Niittomiehet
12.
Iida Verkama, Kuusamon Erä-Veikot
N14 2,5 km V
1.
Seita Hallikainen, Limingan Niittomiehet
2.
Emma Huovinen, Ylikiimingin Nuijamiehet
3.
Inga Kangas, Kempeleen Pyrintö
4.
Venla Kivelä, Taivalkosken Metsä-Veikot 85
5.
Ellen Koskinen, Oulun Hiihtoseura
6.
Sofia Latomaa, Proski Oulu
7.
Helmi Leinonen, Utajärven Urheilijat
8.
Alisa Luukkonen, Kuusamon Erä-Veikot
9.
Ria Meskus, Taivalkosken Metsä-Veikot 85
10.
Minea Miettunen, Visa Ski Team Kemi
11.
Adelia Nikula, Ylikiimingin Nuijamiehet
12.
Maya Niskala, Kempeleen Pyrintö
13.
Saaga Pauna, Oulaisten Huima
14.
Martta Pekkala, Haapaveden Urheilijat
15.
Hilda Peltola, Proski Oulu
16.
Fanni Rantaeskola, Suomussalmen Rasti
17.
Reeta Räsänen, Oulun Hiihtoseura
18.
Inka Ryytty, Oulun Hiihtoseura
19.
Reeta Taskila, Haapaveden Urheilijat
20.
Milja Tihinen, Laitasaaren Veto
21.
Matleena Törrö, Oulun Hiihtoseura
N16 5 km V
1.
Lotta Järvinen, Kalajoen Junkkarit
2.
Alina Kyllönen, Oulun Hiihtoseura
3.
Anni Naumanen, Oulun Hiihtoseura
4.
Maiju Palosaari, Limingan Niittomiehet
5.
Saaga Sassi, Limingan Niittomiehet
6.
Sanni Tyyskä, Haapaveden Urheilijat
N18 5 km V
1.
Lotta Kairikko, Savonlinnan Hiihtoseura
2.
Aida Koivisto, Seinäjoen Hiihtoseura
3.
Alissa Oja, Himangan Urheilijat
4.
Elina Parpala, Simon Kiri
5.
Jenna Rautiala, Pyhäjärven Pohti
N20 5 km V
1.
Ida Roponen, Visa Ski Team Kemi
N35 5 km V
1.
Minna Kubin, Kempeleen Pyrintö
2.
Niina Matturi, Limingan Niittomiehet
3.
Maria Mikkonen, Kempeleen Pyrintö
4.
Mari Patanen, Saloisten Salama
N40 5 km V
1.
Niina Jaako, Kempeleen Pyrintö
2.
Niina Mäntyniemi, Kempeleen Pyrintö
3.
Maija Nivala, Taivalkosken Metsä-Veikot 85
4.
Minna Patanen, Kempeleen Pyrintö
5.
Anu Skog, Kempeleen Pyrintö
6.
Susanna Väliheikki, Limingan Niittomiehet
N50 2,5 km V
1.
Virve Jouhten, Kempeleen Pyrintö
NYL 10 km V
1.
Tiina Idström, Inarin Yritys
2.
Jenna Kanko, Kontiolahden Urheilijat
3.
Kukka-Maaria Karppinen, Laitasaaren Veto
4.
Tanja Kellokumpu, Tupoksen Tuisku
5.
Seela Peuralahti, Limingan Niittomiehet
6.
Riitta-Liisa Roponen, Visa Ski Team Kemi
7.
Kaisa Salminen, Aavasaksan Urheilijat
8.
Aija Söyrinki, Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL LV KELKKA 2,5 km V
Para Hiihto Cup
-
NYL K 5 km V
Para Hiihto Cup
1.
Anni Aalto, Ikurin Vire