Pärnävaaran Pyttyhiihdot
28.3.2023, Liperi
ti 28.3.2023
KILPAILUPÄIVÄ 1
M08 1km V
Kaikki palkitaan!
1.
Tuukka
Airaksinen,
Joensuun Kataja
2.
Noel
Ferenczy,
Kerimäen Urheilijat
3.
Andrei
Zuikov,
Joensuun Kataja
M10 2km V
Kaikki palkitaan!
1.
Timi
Airaksinen,
Joensuun Kataja
2.
Benjamin
Ferenczy,
Kerimäen Urheilijat
3.
Vilho
Hakulinen,
Joensuun Kataja
4.
Jare
Keränen,
Joensuun Kataja
5.
Riku
Päykkönen,
Savonlinnan Hiihtoseura
6.
Eino Aldo
Rutanen,
Pyhäselän Urheilijat
7.
Eeli
Suomalainen,
Pyhäselän Urheilijat
8.
Kirill
Zuikov,
Joensuun Kataja
M12 3km V
Kaikki palkitaan!
1.
Daniel
Figueiredo,
Joensuun Kataja
2.
Antto
Honkanen,
Joensuun Kataja
3.
Juuso
Juvonen,
Joensuun Kataja
4.
Anton
Kojo,
Joensuun Kataja
5.
Veikko
Kortelainen,
Joensuun Kataja
6.
Joona
Moilanen,
Joensuun Kataja
7.
Santtu
Piitulainen,
Joensuun Kataja
8.
Peetu
Rummukainen,
Joensuun Kataja
9.
Peetu
Rummukainen,
Joensuun Kataja
10.
Onni
Suomalainen,
Pyhäselän Urheilijat
11.
Oliver
Viitanen,
Kerimäen Urheilijat
M14 3km V
Kaikki palkitaan!
1.
Vili
Hyvärinen,
Polvijärven Vauhti
2.
Eeli
Ikonen,
Liperin Hiihtoseura
3.
Eljas
Immonen,
Joensuun Kataja
4.
Olli-Pekka
Kaasila,
Joensuun Kataja
5.
Herman
Kari,
Liperin Hiihtoseura
6.
Joona
Loikkanen,
Joensuun Kataja
7.
Toivo
Parkkinen,
Joensuun Kataja
8.
Aapeli
Piiroinen,
Liperin Hiihtoseura
9.
Väinö
Piironen,
Joensuun Kataja
10.
Vilho
Suomalainen,
Pyhäselän Urheilijat
11.
Voitto
Voutilainen,
Joensuun Kataja
M16 5km V
1.
Henri-Mikael
Kaari,
Joensuun Kataja
2.
Aleksi
Kojo,
Joensuun Kataja
3.
Lenni
Paloheimo,
Kerimäen Urheilijat
4.
Aapo
Rautiainen,
Kiihtelysvaaran Urheilijat
M18 10km V
1.
Eeli
Häikiö,
Joensuun Kataja
2.
Urho
Huttunen,
Joensuun Kataja
3.
Väinö
Kontkanen,
Liperin Hiihtoseura
4.
Valtteri
Mäkelä,
Joensuun Kataja
M40 5km V
1.
Juha
Jormanainen,
Ilomantsin Urheilijat
2.
Marko
Kiiskinen,
Kontiolahden Urheilijat
3.
Aki
Myyry,
Kontiolahden Urheilijat
4.
Ari
Niskanen,
Kontiolahden Urheilijat
5.
Sami
Siimestö,
Polvijärven Vauhti
6.
Jussi
Väänänen,
Valtimon Vasama
M50 5km V
1.
Heikki
Halonen,
Juuan Jänne
2.
Eino
Hyttinen,
Juuan Jänne
3.
Jukka
Kotiranta,
Kontiolahden Urheilijat
4.
Timo
Makkonen,
Kontiolahden Urheilijat
M60 5km V
1.
Arto
Kainulainen,
Rantasalmen Urheilijat
2.
Markku
Kontkanen,
Joensuun Hiihtoveikot
3.
Ari
Svanberg,
Lapinlahden Veto
M70 3km V
1.
Hannu
Heinistö,
Pyhäselän Urheilijat
2.
Pekka
Kolehmainen,
Joensuun Kataja
3.
Eero
Lappalainen,
Lapinlahden Veto
4.
Kauno
Mourujärvi,
Kannuksen Ura
5.
Eero
Mykkänen,
Lapinlahden Veto
6.
Arttu
Tahvanainen,
Pyhäselän Urheilijat
7.
Yrjö
Tuovinen,
Juuan Jänne
MYL 10km V
1.
Elias
Erkkilä,
Saloisten Reipas
2.
Timo
Grönlund,
Kiteen Urheilijat
3.
Anssi
Hakulinen,
Kiteen Urheilijat
4.
Jaime
Huerta,
Leppävirran Urheilijat
5.
Miro
Karppanen,
Imatran Urheilijat
6.
Mika
Piminäinen,
Joensuun Kataja
7.
Teemu
Pöntinen,
Kuusamon Erä-Veikot
8.
Ville
Ronkainen,
Ilomantsin Urheilijat
9.
Aapo
Saastamoinen,
Lieksan Hiihtoseura
10.
Akseli
Savola,
Puijon Hiihtoseura
11.
Samu
Sjöblom,
IF Femman
12.
Lauri
Vaahto,
Pakilan Veto
13.
Lassi
Valta,
Liperin Hiihtoseura
14.
Juuso
Varis,
Liperin Hiihtoseura
15.
Pauli
Vuorma,
Liperin Hiihtoseura
N08 1km V
Kaikki palkitaan!
1.
Elsi
Hämäläinen,
Joensuun Kataja
N10 2km V
Kaikki palkitaan!
1.
Amanda
Figueiredo,
Joensuun Kataja
2.
Wilma
Invenius,
Kontiolahden Urheilijat
3.
Minessa
Itkonen,
Joensuun Kataja
4.
Aino
Kortelainen,
Joensuun Kataja
5.
Nella
Moilanen,
Joensuun Kataja
6.
Helmi
Rouvinen,
Kiteen Urheilijat
7.
Elvi
Suomalainen,
Pyhäselän Urheilijat
8.
Taisia
Volkova,
Joensuun Kataja
9.
Viivi
Vuorikari,
Kiteen Urheilijat
N12 3km V
Kaikki palkitaan!
1.
Heta
Heikkinen,
Joensuun Kataja
2.
Sara
Keränen,
Joensuun Kataja
3.
Liisa
Keskisalo,
Joensuun Kataja
4.
Hilma
Parkkinen,
Joensuun Kataja
5.
Milja
Pyykkö,
Liperin Hiihtoseura
6.
Lila
Riissanen,
Joensuun Kataja
N14 3km V
1.
Fanni
Heikkinen,
Joensuun Kataja
2.
Heta
Huttunen,
Joensuun Kataja
3.
Minja
Itkonen,
Joensuun Kataja
4.
Eevi
Kaartinen,
Tohmajärven Urheilijat
5.
Anastasia
Kari,
Liperin Hiihtoseura
6.
Suvi
Niskanen,
Joensuun Kataja
7.
Netta
Paloheimo,
Kerimäen Urheilijat
8.
Lotta
Peltola,
Joensuun Kataja
9.
Venla
Pyykkö,
Liperin Hiihtoseura
10.
Venla
Vuorikari,
Kiteen Urheilijat
N16 5km V
1.
Mandi
Mäkinen,
Joensuun Kataja
2.
Sira
Riissanen,
Joensuun Kataja
3.
Nella
Voutilainen,
Joensuun Kataja
4.
Iiris
Voutilainen,
Joensuun Kataja
N18 5km V
1.
Milja
Hwang,
Joensuun Kataja
2.
Inka
Laukkanen,
Kontiolahden Urheilijat
3.
Aura
Lehtonen,
Kontiolahden Urheilijat
4.
Sonja
Loikkanen,
Joensuun Kataja
5.
Veera
Moilanen,
Joensuun Kataja
6.
Aada
Rautiainen,
Kiihtelysvaaran Urheilijat
7.
Bertta
Silvennoinen,
Joensuun Kataja
8.
Menni
Turunen,
Kontiolahden Urheilijat
N50 5km V
1.
Kaija
Pyöriäinen,
Joensuun Kataja
2.
Maarit
Talonen,
Joensuun Kataja
NYL 5km V
1.
Merja
Eronen,
Puijon Hiihtoseura
2.
Vilma
Jylhä,
Savonlinnan Hiihtoseura
3.
Ronja
Pöyhönen,
Siilinjärven Hiihtoseura
4.
Iitu
Vuorma,
Liperin Hiihtoseura