Junioricup + N18 mäkihypyn ja yhdisteyn SM-pienmäki / AP-kisat SIILINJÄRVI AVATTU
6.2.2022, Siilinjärvi
su 6.2.2022
KILPAILUPÄIVÄ 1
M K8 Mäkihyppy
avoin sarja
1.
Caro
Airos,
Lahden Hiihtoseura
2.
Ismail
Dinç,
Lahden Hiihtoseura
3.
Eemil
Komonen,
Lahden Hiihtoseura
4.
Lenni
Kuhmonen,
Jyväskylän Hiihtoseura
5.
Hermanni
Pitkänen,
Kuusamon Erä-Veikot
M K21 Mäkihyppy
avoin sarja
1.
Jarkko
Kostamo,
Kiteen Urheilijat
M K17 Mäkihyppy
avoin sarja
1.
Leonel
Ahonen,
Lahden Hiihtoseura
2.
Neo
Korhonen,
Siilinjärven Ponnistus
M K42 Mäkihyppy
Avoin sarja
1.
Timo-Mikael
Kääpä,
Valkeakosken Haka
2.
Tuomas
Meis,
Siilinjärven Ponnistus
3.
Aatu
Ylimäki,
Lapuan Virkiä
N K8 Mäkihyppy
avoin sarja
1.
Lilian
Ahonen,
Lahden Hiihtoseura
2.
Elvi
Ylimäki,
Lapuan Virkiä
N K17 Mäkihyppy
avoin sarja
1.
Neela
Kytöluhta,
Paimion Urheilijat
2.
Nanna
Kytöluhta,
Paimion Urheilijat
N K21 Mäkihyppy
avoin sarja
1.
Laura
Pitkänen,
Siilinjärven Ponnistus
2.
Iida
Ylimäki,
Lapuan Virkiä
N K42 Mäkihyppy
avoin sarja
1.
Selina
Kähkönen,
Lahden Hiihtoseura
2.
Minja
Korhonen,
Siilinjärven Ponnistus
3.
Vilma
Meis,
Siilinjärven Ponnistus
M K8 Yhdistetty
avoin sarja
1.
Ismail
Dinç,
Lahden Hiihtoseura
2.
Eemil
Komonen,
Lahden Hiihtoseura
3.
Hermanni
Pitkänen,
Kuusamon Erä-Veikot
4.
Aaro
Storberg,
Paimion Urheilijat
M K17 Yhdistetty
avoin sarja
1.
Leonel
Ahonen,
Lahden Hiihtoseura
2.
Neo
Korhonen,
Siilinjärven Ponnistus
M K21 Yhdistetty
avoin sarja
-
M K42 Yhdistetty
avoin sarja
-
N K8 Yhdistetty
avoin sarja
1.
Lilian
Ahonen,
Lahden Hiihtoseura
N K17 Yhdistetty
avoin sarja
-
N K21 Yhdistetty
avoin sarja
1.
Iida
Ylimäki,
Lapuan Virkiä
N K42 Yhdistetty
avoin sarja
1.
Selina
Kähkönen,
Lahden Hiihtoseura
P10 K17 Mäkihyppy
1.
Marius
Ahonen,
Lahden Hiihtoseura
2.
Caro
Airos,
Lahden Hiihtoseura
3.
Eemeli
Dufva,
Lahden Hiihtoseura
4.
Aatami
Heinonen,
Tampereen Pyrintö
5.
Väinö
Hyvärinen,
Siilinjärven Ponnistus
6.
Topi
Ikonen,
Kiteen Urheilijat
7.
Tore
Karavirta,
Kouvolan Hiihtoseura
8.
Sampo
Keskinen,
Lahden Hiihtoseura
9.
Aleksi
Lappi,
Lahden Hiihtoseura
10.
Ilari
Luukkonen,
Kuusamon Erä-Veikot
11.
Lappi
Nurmela,
Ounasvaaran Hiihtoseura
12.
Hannes
Pakarinen,
Siilinjärven Ponnistus
13.
Sampo
Runnakko,
Kuusamon Erä-Veikot
14.
Matias
Schleutker,
Paimion Urheilijat
15.
Hugo
Tynkkynen,
Lahden Hiihtoseura
P12 K21 Mäkihyppy
1.
Aatami
Heinonen,
Tampereen Pyrintö
2.
Arttu
Juutila,
Helsingin Mäkihyppääjät
3.
Urho
Kanervala,
Lahden Hiihtoseura
4.
Nuutti
Keränen,
Jyväskylän Hiihtoseura
5.
Matias
Koponen,
Kouvolan Hiihtoseura
6.
Olli
Koponen,
Kouvolan Hiihtoseura
7.
Pyry
Kykkänen,
Jyväskylän Hiihtoseura
8.
Paavo
Laasanen,
Siilinjärven Ponnistus
9.
Aleksi
Lappi,
Lahden Hiihtoseura
10.
Vilho
Matikainen,
Kiteen Urheilijat
11.
Hannes
Pakarinen,
Siilinjärven Ponnistus
12.
Urho
Pitkänen,
Kuusamon Erä-Veikot
13.
Eero Eemeli
Ronkanen,
Kouvolan Hiihtoseura
14.
Henri
Salumäe,
Siilinjärven Ponnistus
15.
Leevi
Viinikainen,
Jyväskylän Hiihtoseura
P14 K42 Mäkihyppy
1.
Viljami
Hakkarainen,
Sotkamon Jymy
2.
Andreas
Helanne,
Helsingin Mäkihyppääjät
3.
Tuukka
Hertman,
Jyväskylän Hiihtoseura
4.
Veeti
Hyvärinen,
Siilinjärven Ponnistus
5.
Aale
Juntunen,
Sotkamon Jymy
6.
Kristian
Jussilainen,
Jyväskylän Hiihtoseura
7.
Marcus
Kääriäinen,
Sotkamon Jymy
8.
Pyry
Keskinen,
Lahden Hiihtoseura
9.
Aapo
Komonen,
Lahden Hiihtoseura
10.
Anton
Majander,
Kouvolan Hiihtoseura
11.
Miika
Salmi,
Janakkalan Jana
12.
Rene
Savolainen,
Jyväskylän Hiihtoseura
13.
Sisu
Ullvén,
Tampereen Pyrintö
14.
Joose
Vänttilä,
Taivalkosken Kuohu
15.
Akseli
Vidgren,
Lahden Hiihtoseura
P16 K42 Mäkihyppy
1.
Oskari
Hakkarainen,
Sotkamon Jymy
2.
Elmo
Kähkönen,
Lahden Hiihtoseura
3.
Eeli
Keränen,
Jyväskylän Hiihtoseura
4.
Jere
Kukkonen,
Lahden Hiihtoseura
5.
Eemeli
Kurttila,
Taivalkosken Kuohu
6.
Juho
Ojala,
Siilinjärven Ponnistus
7.
Peter
Räisänen,
Taivalkosken Kuohu
8.
Henrik
Reimari,
Lahden Hiihtoseura
9.
Veeti Alvari
Vänttilä,
Taivalkosken Kuohu
10.
Misa
Vilminko,
Lahden Hiihtoseura
Cup 30-49 K42 Mäkihyppy
1.
Vesa
Hakulinen,
Kiteen Urheilijat
2.
Marko
Jokiniemi,
Paimion Urheilijat
3.
Toni
Paukkunen,
Valkeakosken Haka
Cup 50-64 K42 Mäkihyppy
1.
Pasi
Huttunen,
Kuusamon Erä-Veikot
2.
Rauno
Komulainen,
Kuusamon Erä-Veikot
3.
Timo
Koponen,
Siilinjärven Ponnistus
4.
Olli
Kuronen,
Siilinjärven Ponnistus
5.
Taisto
Tuominen,
Tampereen Pyrintö
Cup 65- K42 Mäkihyppy
1.
Risto
Koivisto,
Saarijärven Ponsi
2.
Juha
Paronen,
Tampereen Pyrintö
T10 K17 Mäkihyppy
1.
Teresa
Karavirta,
Kouvolan Hiihtoseura
2.
Vilma
Kykkänen,
Jyväskylän Hiihtoseura
T12 K21 Mäkihyppy
1.
Viivi
Hyvärinen,
Siilinjärven Ponnistus
2.
Mette
Korhonen,
Siilinjärven Ponnistus
3.
Nanna
Kytöluhta,
Paimion Urheilijat
4.
Neela
Kytöluhta,
Paimion Urheilijat
5.
Iina
Parkatti,
Paimion Urheilijat
T14 K42 Mäkihyppy
1.
Heta Ellen
Hirvonen,
Lahden Hiihtoseura
2.
Aino
Kanervala,
Lahden Hiihtoseura
3.
Raakel
Karhumaa,
Paimion Urheilijat
4.
Saimi
Luoma,
Alahärmän Kisa
5.
Alisa
Luukkonen,
Kuusamon Erä-Veikot
6.
Lumia
Nurmela,
Ounasvaaran Hiihtoseura
7.
Emilia
Vidgren,
Lahden Hiihtoseura
T16 K42 Mäkihyppy
1.
Heta Ellen
Hirvonen,
Lahden Hiihtoseura
2.
Vuokko
Hyvärinen,
Jyväskylän Hiihtoseura
3.
Oosa
Thure,
Siilinjärven Ponnistus
4.
Emilia
Vidgren,
Lahden Hiihtoseura
N18 K42 Mäkihyppy
Pienmäen SM
1.
Julia
Äikiä,
Jyväskylän Hiihtoseura
2.
Vuokko
Hyvärinen,
Jyväskylän Hiihtoseura
3.
Minja
Korhonen,
Siilinjärven Ponnistus
4.
Nonna
Laitinen,
Lahden Hiihtoseura
5.
Sofia
Mattila,
Jokilaakson Mäkiseura
6.
Lumia
Nurmela,
Ounasvaaran Hiihtoseura
7.
Oosa
Thure,
Siilinjärven Ponnistus
P10 K17 Yhdistetty
1.
Marius
Ahonen,
Lahden Hiihtoseura
2.
Eemeli
Dufva,
Lahden Hiihtoseura
3.
Väinö
Hyvärinen,
Siilinjärven Ponnistus
4.
Tore
Karavirta,
Kouvolan Hiihtoseura
5.
Sampo
Keskinen,
Lahden Hiihtoseura
6.
Aleksi
Lappi,
Lahden Hiihtoseura
7.
Ilari
Luukkonen,
Kuusamon Erä-Veikot
8.
Lappi
Nurmela,
Ounasvaaran Hiihtoseura
9.
Sampo
Runnakko,
Kuusamon Erä-Veikot
10.
Niilo
Toroi,
Seinäjoen Hiihtoseura
11.
Hugo
Tynkkynen,
Lahden Hiihtoseura
P12 K21 Yhdistetty
1.
Arttu
Juutila,
Helsingin Mäkihyppääjät
2.
Urho
Kanervala,
Lahden Hiihtoseura
3.
Nuutti
Keränen,
Jyväskylän Hiihtoseura
4.
Matias
Koponen,
Kouvolan Hiihtoseura
5.
Olli
Koponen,
Kouvolan Hiihtoseura
6.
Pyry
Kykkänen,
Jyväskylän Hiihtoseura
7.
Paavo
Laasanen,
Siilinjärven Ponnistus
8.
Vilho
Matikainen,
Kiteen Urheilijat
9.
Urho
Pitkänen,
Kuusamon Erä-Veikot
10.
Iivo
Räisänen,
Joroisten Urheilijat
11.
Eero Eemeli
Ronkanen,
Kouvolan Hiihtoseura
12.
Henri
Salumäe,
Siilinjärven Ponnistus
13.
Leevi
Viinikainen,
Jyväskylän Hiihtoseura
P14 K42 Yhdistetty
1.
Viljami
Hakkarainen,
Sotkamon Jymy
2.
Tuukka
Hertman,
Jyväskylän Hiihtoseura
3.
Veeti
Hyvärinen,
Siilinjärven Ponnistus
4.
Aale
Juntunen,
Sotkamon Jymy
5.
Kristian
Jussilainen,
Jyväskylän Hiihtoseura
6.
Marcus
Kääriäinen,
Sotkamon Jymy
7.
Pyry
Keskinen,
Lahden Hiihtoseura
8.
Aapo
Komonen,
Lahden Hiihtoseura
9.
Anton
Majander,
Kouvolan Hiihtoseura
10.
Rene
Savolainen,
Jyväskylän Hiihtoseura
11.
Akseli
Vidgren,
Lahden Hiihtoseura
P16 K42 Yhdistetty
1.
Oskari
Hakkarainen,
Sotkamon Jymy
2.
Elmo
Kähkönen,
Lahden Hiihtoseura
3.
Eeli
Keränen,
Jyväskylän Hiihtoseura
4.
Jere
Kukkonen,
Lahden Hiihtoseura
5.
Eemeli
Kurttila,
Taivalkosken Kuohu
6.
Juho
Ojala,
Siilinjärven Ponnistus
7.
Peter
Räisänen,
Taivalkosken Kuohu
8.
Veeti Alvari
Vänttilä,
Taivalkosken Kuohu
9.
Misa
Vilminko,
Lahden Hiihtoseura
Cup 30-49 K42 Yhdistetty
-
Cup 50-64 K42 Yhdistetty
1.
Timo
Koponen,
Siilinjärven Ponnistus
2.
Olli
Kuronen,
Siilinjärven Ponnistus
Cup 65- K42 Yhdistetty
-
T10 K17 Yhdistetty
1.
Teresa
Karavirta,
Kouvolan Hiihtoseura
2.
Vilma
Kykkänen,
Jyväskylän Hiihtoseura
T12 K21 Yhdistetty
1.
Viivi
Hyvärinen,
Siilinjärven Ponnistus
2.
Mette
Korhonen,
Siilinjärven Ponnistus
3.
Iina
Parkatti,
Paimion Urheilijat
T14 K42 Yhdistetty
1.
Heta Ellen
Hirvonen,
Lahden Hiihtoseura
2.
Aino
Kanervala,
Lahden Hiihtoseura
3.
Raakel
Karhumaa,
Paimion Urheilijat
4.
Saimi
Luoma,
Alahärmän Kisa
5.
Alisa
Luukkonen,
Kuusamon Erä-Veikot
6.
Lumia
Nurmela,
Ounasvaaran Hiihtoseura
7.
Emilia
Vidgren,
Lahden Hiihtoseura
T16 K42 Yhdistetty
-
N18 K42 Yhdistetty
Pienmäen yhdistetyn SM
1.
Julia
Äikiä,
Jyväskylän Hiihtoseura
2.
Minja
Korhonen,
Siilinjärven Ponnistus
3.
Nonna
Laitinen,
Lahden Hiihtoseura
4.
Lumia
Nurmela,
Ounasvaaran Hiihtoseura