Ilmoittautumislista

Mäkihypyn ja yhdistetyn kesä SM

9.9.-11.9.2022, LAHTI
pe 9.9.2022
KILPAILUPÄIVÄ 1
Joukkue N/M 90 Mäkihyppy
Parijoukkuekilpailu (1xN + 1xM)
1.
LHS 1. joukkue
2.
LHS 2. joukkue
3.
LHS 3. joukkue
4.
Ounasvaaran Hiihtoseura 1
5.
Ounasvaaran Hiihtoseura 2
6.
SiiPo1
7.
SiiPo2
la 10.9.2022
KILPAILUPÄIVÄ 2
M 116 Mäkihyppy
1.
Antti Aalto, Kiteen Urheilijat
2.
Mico Ahonen, Lahden Hiihtoseura
3.
Rasmus Ähtävä, Vuokattisport Club
4.
Kalle Heikkinen, Kuusamon Erä-Veikot
5.
Timi Heiskanen, Ounasvaaran Hiihtoseura
6.
Henri Kavilo, Puijon Hiihtoseura
7.
Tuomas Kinnunen, Lahden Hiihtoseura
8.
Tomas Kuisma, Puijon Hiihtoseura
9.
Niko Kytösaho, Paimion Urheilijat
10.
Jarkko Määttä, Kainuun Hiihtoseura
11.
Niklas Malacinski, Ounasvaaran Hiihtoseura
12.
Tuomas Meis, Siilinjärven Ponnistus
13.
Eetu Meriläinen, Jyväskylän Hiihtoseura
14.
Leevi Mutru, Lahden Hiihtoseura
15.
Otto Niittykoski, Ylistaron Kilpa-Veljet
16.
Eetu Nousiainen, Puijon Hiihtoseura
17.
Vilho Palosaari, Kuusamon Erä-Veikot
18.
Arttu Pohjola, Lahden Hiihtoseura
19.
Paavo Romppainen, Seinäjoen Hiihtoseura
20.
Onni Kasperi Sivén, Lahden Hiihtoseura
21.
Kalle Törmänen, Kuusamon Erä-Veikot
22.
Kasperi Valto, Lahden Hiihtoseura
23.
Riku Vartiainen, Puijon Hiihtoseura
N 90 Mäkihyppy
1.
Heta Ellen Hirvonen, Lahden Hiihtoseura
2.
Minja Korhonen, Siilinjärven Ponnistus
3.
Julia Kykkänen, Helsingin Mäkihyppääjät
4.
Annika Malacinski, Ounasvaaran Hiihtoseura
5.
Sofia Mattila, Jokilaakson Mäkiseura
6.
Vilma Meis, Siilinjärven Ponnistus
7.
Jenny Rautionaho, Ounasvaaran Hiihtoseura
8.
Alva Thors, Vörå IF
9.
Emilia Vidgren, Lahden Hiihtoseura
M 116 Yhdistetty
1.
Rasmus Ähtävä, Vuokattisport Club
2.
Herman Happonen, Puijon Hiihtoseura
3.
Ilkka Herola, Puijon Hiihtoseura
4.
Eero Hirvonen, Jyväskylän Hiihtoseura
5.
Waltteri Karhumaa, Ounasvaaran Hiihtoseura
6.
Arttu Mäkiaho, Kainuun Hiihtoseura
7.
Niklas Malacinski, Ounasvaaran Hiihtoseura
8.
Eelis Meriläinen, Jyväskylän Hiihtoseura
9.
Leevi Mutru, Lahden Hiihtoseura
10.
Otto Niittykoski, Ylistaron Kilpa-Veljet
11.
Jesse Pääkkönen, Puijon Hiihtoseura
12.
Perttu Reponen, Kiteen Urheilijat
13.
Arsi Tietäväinen, Kiteen Urheilijat
N 90 Yhdistetty
1.
Minja Korhonen, Siilinjärven Ponnistus
2.
Annika Malacinski, Ounasvaaran Hiihtoseura
3.
Alva Thors, Vörå IF
M18 90 Mäkihyppy
1.
Valtteri Holopainen, Siilinjärven Ponnistus
2.
Veeti Hyvärinen, Siilinjärven Ponnistus
3.
Tuomas Kinnunen, Lahden Hiihtoseura
4.
Jere Kukkonen, Lahden Hiihtoseura
5.
Eemeli Kurttila, Taivalkosken Kuohu
6.
Tuomas Meis, Siilinjärven Ponnistus
7.
Eetu Pulju, Ounasvaaran Hiihtoseura
8.
Peter Räisänen, Taivalkosken Kuohu
9.
Riku Vartiainen, Puijon Hiihtoseura
N18 64 Mäkihyppy
1.
Julia Äikiä, Jyväskylän Hiihtoseura
2.
Heta Ellen Hirvonen, Lahden Hiihtoseura
3.
Aino Kanervala, Lahden Hiihtoseura
4.
Sofia Mattila, Jokilaakson Mäkiseura
5.
Lumia Nurmela, Ounasvaaran Hiihtoseura
6.
Oosa Thure, Siilinjärven Ponnistus
7.
Emilia Vidgren, Lahden Hiihtoseura
M18 90 Yhdistetty
1.
Valtteri Holopainen, Siilinjärven Ponnistus
2.
Eemeli Kurttila, Taivalkosken Kuohu
3.
Eetu Pulju, Ounasvaaran Hiihtoseura
4.
Peter Räisänen, Taivalkosken Kuohu
N18 64 Yhdistetty
1.
Julia Äikiä, Jyväskylän Hiihtoseura
2.
Heta Ellen Hirvonen, Lahden Hiihtoseura
3.
Aino Kanervala, Lahden Hiihtoseura
4.
Lumia Nurmela, Ounasvaaran Hiihtoseura
5.
Emilia Vidgren, Lahden Hiihtoseura
su 11.9.2022
KILPAILUPÄIVÄ 3
Joukkue M 90 Mäkihyppy
Parijoukkuekilpailu uuden FIS superkisaformaatin mukaan. Kahden hengen joukkueet. Mikäli mukana on yli 12 joukkuetta toiselle kierrokselle jatkaa 12 parasta joukkuetta ja kolmannelle 8 parasta.
1.
Aalto ja Reponen KIU
2.
JHS/KiU
3.
Jyväskylän hiihtoseura
4.
Kainuun Hiihtoseura
5.
KEV
6.
LHS 1. joukkue
7.
LHS 2. joukkue
8.
LHS 3. joukkue
9.
Ounasvaaran Hiihtoseura 1
10.
Ounasvaaran Hiihtoseura 2
11.
PHS I
12.
PHS II
13.
PHS III
14.
SiiPo
Joukkue N 90 Mäkihyppy
Parijoukkuekilpailu
1.
Helsingin Mäkihyppääjät
2.
LHS 1. joukkue
3.
Ounasvaaran Hiihtoseura 1
4.
SiiPo
Joukkue N/M 64 N/M18 Mäkihyppy
Alle 18v mixed team (1 nainen / 1 mies)
1.
JHS
2.
LHS 1. joukkue
3.
LHS 2. joukkue
4.
LHS 3. joukkue
5.
Ounasvaaran Hiihtoseura 1
6.
SiiPo1
7.
SiiPo2