Junioricup Jyväskylä
21.1.2023, Jyväskylä
la 21.1.2023
KILPAILUPÄIVÄ 1
M K25 AVOIN Mäkihyppy
Avoin sarja pojat
1.
Seppo
Korkeamäki,
Lahden Hiihtoseura
M K40 AVOIN Mäkihyppy
Avoin sarja pojat
-
M K15 AVOIN Mäkihyppy
Avoin sarja pojat
-
N K25 AVOIN Mäkihyppy
Avoin sarja tytöt
-
N K40 AVOIN Mäkihyppy
Avoin sarja tytöt
-
N K15 AVOIN Mäkihyppy
Avoin sarja tytöt
-
N/M K5 AVOIN Mäkihyppy
Avoin sarja
1.
Eino
Fröberg,
Paimion Urheilijat
2.
Ossi
Fröberg,
Paimion Urheilijat
3.
Lenni
Kuhmonen,
Jyväskylän Hiihtoseura
4.
Kiira
Metso,
Jokilaakson Mäkiseura
5.
Kasper
Räsänen,
Jokilaakson Mäkiseura
6.
Aaro
Storberg,
Paimion Urheilijat
7.
Allu-Aatos
Uutela,
Jokilaakson Mäkiseura
8.
Elvi-Saaga
Uutela,
Jokilaakson Mäkiseura
M K15 AVOIN mäki+yh Yhdistetty
Avoin sarja pojat, mäkihyppy + yhdistetty
-
M K25 AVOIN mäki + yh Yhdistetty
Avoin sarja pojat, mäkihyppy + yhdistetty
1.
Julius
Wiik,
Helsingin Mäkihyppääjät
M K40 AVOIN mäki + yh Yhdistetty
Avoin sarja pojat, mäkihyppy + yhdistetty
-
N K15 AVOIN mäki + yh Yhdistetty
Avoin sarja tytöt, mäkihyppy + yhdistetty
-
N K25 AVOIN mäki + yh Yhdistetty
Avoin sarja tytöt, mäkihyppy + yhdistetty
-
N K40 AVOIN mäki + yh Yhdistetty
Avoin sarja tytöt, mäkihyppy + yhdistetty
-
N/M K5 (mäki+yh) AVOIN Yhdistetty
(mäki+yh)
-
P10 K15 Mäkihyppy
1.
Caro
Airos,
Lahden Hiihtoseura
2.
Eino
Fröberg,
Paimion Urheilijat
3.
Väinö
Hyvärinen,
Siilinjärven Ponnistus
4.
Topi
Ikonen,
Kiteen Urheilijat
5.
Lenni
Kuhmonen,
Jyväskylän Hiihtoseura
6.
Miko
Väänänen,
Tampereen Pyrintö
P12 K25 Mäkihyppy
1.
Caro
Airos,
Lahden Hiihtoseura
2.
Luis
Dahm,
Tampereen Pyrintö
3.
Leevi
Dahm,
Tampereen Pyrintö
4.
Aatami
Heinonen,
Tampereen Pyrintö
5.
Lappi
Nurmela,
Ounasvaaran Hiihtoseura
6.
Hannes
Pakarinen,
Siilinjärven Ponnistus
7.
Leevi
Pirttimäki,
Jyväskylän Hiihtoseura
8.
Sampo
Runnakko,
Kuusamon Erä-Veikot
9.
Niilo
Toroi,
Seinäjoen Hiihtoseura
P14 K40 Mäkihyppy
1.
Nuutti
Keränen,
Jyväskylän Hiihtoseura
2.
Benjamin
Koistinen,
Ounasvaaran Hiihtoseura
3.
Joose
Vänttilä,
Taivalkosken Kuohu
P16 K64 Mäkihyppy
1.
Andreas
Helanne,
Helsingin Mäkihyppääjät
2.
Kristian
Jussilainen,
Jyväskylän Hiihtoseura
3.
Pyry
Kykkänen,
Jyväskylän Hiihtoseura
4.
Miika
Salmi,
Janakkalan Jana
5.
Sisu
Ullvén,
Tampereen Pyrintö
6.
Aatu
Ylimäki,
Lapuan Virkiä
T10 K15 Mäkihyppy
1.
Ilta
Herranen,
Jyväskylän Hiihtoseura
T12 K25 Mäkihyppy
1.
Nanna
Kytöluhta,
Paimion Urheilijat
2.
Neela
Kytöluhta,
Paimion Urheilijat
T12 K25 Mäkihyppy
-
T14 K40 Mäkihyppy
1.
Teresa
Karavirta,
Kouvolan Hiihtoseura
2.
Nanna
Kytöluhta,
Paimion Urheilijat
T16 K64 Mäkihyppy
1.
Oosa
Thure,
Siilinjärven Ponnistus
P10 K15 Yhdistetty
-
P10 K15 (mäki + yh) Yhdistetty
(mäki+yh)
1.
Ismail
Dinç,
Lahden Hiihtoseura
2.
Eemeli
Dufva,
Lahden Hiihtoseura
3.
Arttu
Joutsen,
Jyväskylän Hiihtoseura
4.
Tore
Karavirta,
Kouvolan Hiihtoseura
5.
Ilmari
Kauppinen,
Jyväskylän Hiihtoseura
6.
Don-Emil
Ketonen,
Helsingin Mäkihyppääjät
7.
Ilari
Luukkonen,
Kuusamon Erä-Veikot
8.
Lappi
Nurmela,
Ounasvaaran Hiihtoseura
9.
Sampo
Runnakko,
Kuusamon Erä-Veikot
10.
Matias
Schleutker,
Paimion Urheilijat
11.
Aaro
Storberg,
Paimion Urheilijat
12.
Niilo
Toroi,
Seinäjoen Hiihtoseura
P12 K25 Yhdistetty
-
P12 K25 (mäki + yh) Yhdistetty
(mäki+yh)
1.
Joona
Ahokas,
Paimion Urheilijat
2.
Noel
Ekholm,
Helsingin Mäkihyppääjät
3.
Arttu
Juutila,
Helsingin Mäkihyppääjät
4.
Urho
Kanervala,
Lahden Hiihtoseura
5.
Juho
Kanervala,
Lahden Hiihtoseura
6.
Nuutti
Keränen,
Jyväskylän Hiihtoseura
7.
Paavo
Laasanen,
Siilinjärven Ponnistus
8.
Aleksi
Lappi,
Lahden Hiihtoseura
9.
Miro
Maaninka,
Kuusamon Erä-Veikot
10.
Eliel
Pönni,
Kouvolan Hiihtoseura
11.
Okko
Raitio,
Kouvolan Hiihtoseura
12.
Henri
Salumäe,
Siilinjärven Ponnistus
13.
Lauri
Tikkanen,
Jyväskylän Hiihtoseura
P14 K40 Yhdistetty
-
P14 K40 (mäki+yh) Yhdistetty
(mäki+yh)
1.
Kristian
Jussilainen,
Jyväskylän Hiihtoseura
2.
Marcus
Kääriäinen,
Sotkamon Jymy
3.
Pyry
Keskinen,
Lahden Hiihtoseura
4.
Aapo
Komonen,
Lahden Hiihtoseura
5.
Matias
Koponen,
Kouvolan Hiihtoseura
6.
Olli
Koponen,
Kouvolan Hiihtoseura
7.
Pyry
Kykkänen,
Jyväskylän Hiihtoseura
8.
Markus
Maaninka,
Kuusamon Erä-Veikot
9.
Anton
Majander,
Kouvolan Hiihtoseura
10.
Valtteri
Muhli,
Kouvolan Hiihtoseura
11.
Korawik
Saendee,
Kouvolan Hiihtoseura
12.
Tomi
Saukko,
Ounasvaaran Hiihtoseura
13.
Akseli
Vidgren,
Lahden Hiihtoseura
14.
Leevi
Viinikainen,
Jyväskylän Hiihtoseura
P16 K64 Yhdistetty
-
P16 K64 (mäki+yh) Yhdistetty
(mäki+yh)
1.
Oskari
Hakkarainen,
Sotkamon Jymy
2.
Tuukka
Hertman,
Jyväskylän Hiihtoseura
3.
Veeti
Hyvärinen,
Siilinjärven Ponnistus
4.
Elmo
Kähkönen,
Lahden Hiihtoseura
5.
Aapeli
Karislahti,
Tampereen Pyrintö
6.
Jere
Kukkonen,
Lahden Hiihtoseura
7.
Eemeli
Kurttila,
Taivalkosken Kuohu
8.
Matias
Maaninka,
Kuusamon Erä-Veikot
9.
Iiro
Pohjola,
Ounasvaaran Hiihtoseura
10.
Rene
Savolainen,
Jyväskylän Hiihtoseura
11.
Veeti Alvari
Vänttilä,
Taivalkosken Kuohu
12.
Misa
Vilminko,
Lahden Hiihtoseura
T10 K15 Yhdistetty
-
T10 K15 (mäki + yh) Yhdistetty
(mäki+yh)
1.
Anni
Ahokas,
Paimion Urheilijat
2.
Emmi
Ahokas,
Paimion Urheilijat
3.
Ilta
Herranen,
Jyväskylän Hiihtoseura
4.
Anni
Korpi,
Paimion Urheilijat
5.
Elvi
Ylimäki,
Lapuan Virkiä
T12 K25 (mäki + yh) Yhdistetty
(mäki+yh)
1.
Viivi
Hyvärinen,
Siilinjärven Ponnistus
2.
Teresa
Karavirta,
Kouvolan Hiihtoseura
3.
Vilma
Kykkänen,
Jyväskylän Hiihtoseura
4.
Iina
Parkatti,
Paimion Urheilijat
5.
Iida
Ylimäki,
Lapuan Virkiä
T14 K40 Yhdistetty
-
T14 K40 (mäki+yh) Yhdistetty
(mäki+yh)
1.
Raakel
Karhumaa,
Paimion Urheilijat
2.
Iida
Salmi,
Kouvolan Hiihtoseura
T16 K64 (mäki+yh) Yhdistetty
(mäki+yh)
1.
Heta Ellen
Hirvonen,
Lahden Hiihtoseura
2.
Aino
Kanervala,
Lahden Hiihtoseura
3.
Lumia
Nurmela,
Ounasvaaran Hiihtoseura
4.
Emilia
Vidgren,
Lahden Hiihtoseura