Junioricup Jyväskylä II
22.1.2023, Jyväskylä
su 22.1.2023
KILPAILUPÄIVÄ 1
M K15 AVOIN Mäkihyppy
Avoin sarja pojat
-
M K25 AVOIN Mäkihyppy
Avoin sarja pojat
1.
Seppo
Korkeamäki,
Lahden Hiihtoseura
2.
Julius
Wiik,
Helsingin Mäkihyppääjät
M K40 AVOIN Mäkihyppy
Avoin sarja pojat
-
M K5 (AVOIN SARJA) Mäkihyppy
1.
Eino
Fröberg,
Paimion Urheilijat
2.
Ossi
Fröberg,
Paimion Urheilijat
3.
Lenni
Kuhmonen,
Jyväskylän Hiihtoseura
4.
Kasper
Räsänen,
Jokilaakson Mäkiseura
5.
Aaro
Storberg,
Paimion Urheilijat
6.
Allu-Aatos
Uutela,
Jokilaakson Mäkiseura
N K15 AVOIN Mäkihyppy
Avoin sarja tytöt
-
N K25 AVOIN Mäkihyppy
Avoin sarja tytöt
-
N K40 AVOIN Mäkihyppy
Avoin sarja tytöt
-
N K5 (AVOIN SARJA) Mäkihyppy
1.
Kiira
Metso,
Jokilaakson Mäkiseura
2.
Elvi-Saaga
Uutela,
Jokilaakson Mäkiseura
P10 K15 Mäkihyppy
1.
Caro
Airos,
Lahden Hiihtoseura
2.
Ismail
Dinç,
Lahden Hiihtoseura
3.
Eemeli
Dufva,
Lahden Hiihtoseura
4.
Eino
Fröberg,
Paimion Urheilijat
5.
Väinö
Hyvärinen,
Siilinjärven Ponnistus
6.
Topi
Ikonen,
Kiteen Urheilijat
7.
Arttu
Joutsen,
Jyväskylän Hiihtoseura
8.
Tore
Karavirta,
Kouvolan Hiihtoseura
9.
Don-Emil
Ketonen,
Helsingin Mäkihyppääjät
10.
Lenni
Kuhmonen,
Jyväskylän Hiihtoseura
11.
Ilari
Luukkonen,
Kuusamon Erä-Veikot
12.
Lappi
Nurmela,
Ounasvaaran Hiihtoseura
13.
Sampo
Runnakko,
Kuusamon Erä-Veikot
14.
Matias
Schleutker,
Paimion Urheilijat
15.
Aaro
Storberg,
Paimion Urheilijat
16.
Niilo
Toroi,
Seinäjoen Hiihtoseura
17.
Miko
Väänänen,
Tampereen Pyrintö
P12 K25 Mäkihyppy
1.
Joona
Ahokas,
Paimion Urheilijat
2.
Luis
Dahm,
Tampereen Pyrintö
3.
Leevi
Dahm,
Tampereen Pyrintö
4.
Noel
Ekholm,
Helsingin Mäkihyppääjät
5.
Aatami
Heinonen,
Tampereen Pyrintö
6.
Arttu
Juutila,
Helsingin Mäkihyppääjät
7.
Urho
Kanervala,
Lahden Hiihtoseura
8.
Juho
Kanervala,
Lahden Hiihtoseura
9.
Tore
Karavirta,
Kouvolan Hiihtoseura
10.
Ilmari
Kauppinen,
Jyväskylän Hiihtoseura
11.
Nuutti
Keränen,
Jyväskylän Hiihtoseura
12.
Paavo
Laasanen,
Siilinjärven Ponnistus
13.
Aleksi
Lappi,
Lahden Hiihtoseura
14.
Miro
Maaninka,
Kuusamon Erä-Veikot
15.
Lappi
Nurmela,
Ounasvaaran Hiihtoseura
16.
Hannes
Pakarinen,
Siilinjärven Ponnistus
17.
Eliel
Pönni,
Kouvolan Hiihtoseura
18.
Okko
Raitio,
Kouvolan Hiihtoseura
19.
Sampo
Runnakko,
Kuusamon Erä-Veikot
20.
Henri
Salumäe,
Siilinjärven Ponnistus
21.
Lauri
Tikkanen,
Jyväskylän Hiihtoseura
22.
Niilo
Toroi,
Seinäjoen Hiihtoseura
P14 K40 Mäkihyppy
1.
Kristian
Jussilainen,
Jyväskylän Hiihtoseura
2.
Arttu
Juutila,
Helsingin Mäkihyppääjät
3.
Marcus
Kääriäinen,
Sotkamon Jymy
4.
Nuutti
Keränen,
Jyväskylän Hiihtoseura
5.
Pyry
Keskinen,
Lahden Hiihtoseura
6.
Benjamin
Koistinen,
Ounasvaaran Hiihtoseura
7.
Aapo
Komonen,
Lahden Hiihtoseura
8.
Matias
Koponen,
Kouvolan Hiihtoseura
9.
Olli
Koponen,
Kouvolan Hiihtoseura
10.
Pyry
Kykkänen,
Jyväskylän Hiihtoseura
11.
Markus
Maaninka,
Kuusamon Erä-Veikot
12.
Anton
Majander,
Kouvolan Hiihtoseura
13.
Valtteri
Muhli,
Kouvolan Hiihtoseura
14.
Eliel
Pönni,
Kouvolan Hiihtoseura
15.
Korawik
Saendee,
Kouvolan Hiihtoseura
16.
Tomi
Saukko,
Ounasvaaran Hiihtoseura
17.
Lauri
Tikkanen,
Jyväskylän Hiihtoseura
18.
Joose
Vänttilä,
Taivalkosken Kuohu
19.
Akseli
Vidgren,
Lahden Hiihtoseura
20.
Leevi
Viinikainen,
Jyväskylän Hiihtoseura
P16 K64 Mäkihyppy
1.
Oskari
Hakkarainen,
Sotkamon Jymy
2.
Andreas
Helanne,
Helsingin Mäkihyppääjät
3.
Tuukka
Hertman,
Jyväskylän Hiihtoseura
4.
Veeti
Hyvärinen,
Siilinjärven Ponnistus
5.
Kristian
Jussilainen,
Jyväskylän Hiihtoseura
6.
Marcus
Kääriäinen,
Sotkamon Jymy
7.
Elmo
Kähkönen,
Lahden Hiihtoseura
8.
Jere
Kukkonen,
Lahden Hiihtoseura
9.
Eemeli
Kurttila,
Taivalkosken Kuohu
10.
Pyry
Kykkänen,
Jyväskylän Hiihtoseura
11.
Markus
Maaninka,
Kuusamon Erä-Veikot
12.
Matias
Maaninka,
Kuusamon Erä-Veikot
13.
Iiro
Pohjola,
Ounasvaaran Hiihtoseura
14.
Miika
Salmi,
Janakkalan Jana
15.
Rene
Savolainen,
Jyväskylän Hiihtoseura
16.
Sisu
Ullvén,
Tampereen Pyrintö
17.
Veeti Alvari
Vänttilä,
Taivalkosken Kuohu
18.
Joose
Vänttilä,
Taivalkosken Kuohu
19.
Leevi
Viinikainen,
Jyväskylän Hiihtoseura
20.
Misa
Vilminko,
Lahden Hiihtoseura
21.
Aatu
Ylimäki,
Lapuan Virkiä
T10 K15 Mäkihyppy
1.
Emmi
Ahokas,
Paimion Urheilijat
2.
Anni
Ahokas,
Paimion Urheilijat
3.
Ilta
Herranen,
Jyväskylän Hiihtoseura
4.
Anni
Korpi,
Paimion Urheilijat
5.
Elvi
Ylimäki,
Lapuan Virkiä
T12 K25 Mäkihyppy
1.
Viivi
Hyvärinen,
Siilinjärven Ponnistus
2.
Teresa
Karavirta,
Kouvolan Hiihtoseura
3.
Vilma
Kykkänen,
Jyväskylän Hiihtoseura
4.
Nanna
Kytöluhta,
Paimion Urheilijat
5.
Neela
Kytöluhta,
Paimion Urheilijat
6.
Iina
Parkatti,
Paimion Urheilijat
7.
Iida
Ylimäki,
Lapuan Virkiä
T14 K40 Mäkihyppy
1.
Teresa
Karavirta,
Kouvolan Hiihtoseura
2.
Raakel
Karhumaa,
Paimion Urheilijat
3.
Nanna
Kytöluhta,
Paimion Urheilijat
4.
Iida
Salmi,
Kouvolan Hiihtoseura
T16 K64 Mäkihyppy
1.
Heta Ellen
Hirvonen,
Lahden Hiihtoseura
2.
Aino
Kanervala,
Lahden Hiihtoseura
3.
Raakel
Karhumaa,
Paimion Urheilijat
4.
Lumia
Nurmela,
Ounasvaaran Hiihtoseura
5.
Oosa
Thure,
Siilinjärven Ponnistus
6.
Emilia
Vidgren,
Lahden Hiihtoseura